Haber

CHP Özel: Seçimle ilgili kararları almak için liderimize yetki verildi

CHP Özel: Seçimle ilgili kararları almak için liderimize yetki verildi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “CHP Milletvekili olarak gerçekleştirdiğimiz harika toplantımızda, Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili bundan sonraki tüm süreçlerde kümemizin adının karara bağlanmasına Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun oybirliği ile karar vermesine karar verildi” dedi. grup 26 Şubat 2023 saat 10:00’da.”

CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç parti merkezinde basın toplantısı düzenledi. Kahramanmaraş’taki depremler nedeniyle ertelenen toplantılarını yapabileceklerini belirten Özel, “Bildiğiniz gibi kümemizden 110 milletvekilimiz şu anda deprem bölgesinde görev yapıyordu. Bu nedenle genel başkanımız bu toplantıya katıldı. , küme milletvekilleri, merkezden Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyeleri ve diğer arkadaşlarımızın uzaktan katıldığı ve toplantı ile görüşlerini paylaştığı bir toplantı yaptık bugün. depremin ilk dakikalarından bu yana sarf edilen çabalar ve belediyelerimizin genel merkezimiz ile genel merkezimizin uyumu ile belediyelerimizin yaptıkları ve gelecekte yapacakları bilgileri kullandı.

Toplantıda milletvekillerinin yaklaşan seçimler ve Cumhurbaşkanı adayının belirlenme yöntemine ilişkin görüşlerini dile getirdiklerini belirten Özel, “Arkadaşlarımızın tamamına yakını söz istedi ve neredeyse tamamı söz hakkını kullandı. Bulamayacağınız bir isim üzerinde de anlaştılar ancak bu aşamada Sayın Genel Liderimizin ortak irade vurgusu ile bizim için çizdiği çerçevede metni sizlerle paylaşıyorum. 6’lı masa ve 6’lı masadan belirlenecek adayın Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacağı tespiti:

‘CHP Meclis Grubu Açıklaması: CHP Meclis grubu olarak 26 Şubat 2023’te gerçekleştirdiğimiz muhteşem toplantımızda, Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin bundan sonraki tüm süreçlerde kümemizin adının karara bağlanmasına Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun oybirliği ile karar vermesine karar verildi. saat 10:00’da.’ Bu açıklama, grup içi tüzüğümüz, Anayasa’nın seçim kanunları ve siyasetin gerektirdiği tüm ihtiyaçlara en geniş şekilde cevap verecek şekilde yazılmış ve kayıtlı toplantıda milletvekillerimizin ifadeleri ile her zaman müştereken mutabakata varılmıştır. ardından kümemizi temsil eden 3 küme lideri tarafından imzalandı. .

Görüntü dökümü:

– CHP küme lideri milletvekilleri

– Özgür Özel’in konuşması

– Genel ve detay

HABER: Kaan ULU/ANKARA,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu