Haber

Japon İşadamı Çin Pazarından İyimser

Çin’de üç fabrikası yapım aşamasında olan Meiji (Çin) Investment Limited Şirketi’nin Lideri Tamotsu Matsui, Çin pazarı konusunda iyimser olduğunu söyledi.

SES 1 (Japonca): TAMOTSU MATSUI, Meiji (Çin) Investment Limited’in Lideri:

“Meiji şu anda Çin’de üç fabrika kuruyor. Bunlardan biri, 620 milyon yuan (yaklaşık 90,27 milyon ABD doları) yatırımla Tianjin’deki süt/yoğurt fabrikası. 1,2 milyar yuan (yaklaşık 170 milyon ABD Doları) yatırım yaptığımız ikinci girişim Guangzhou’da bulunuyor. Bu fabrika süt ve yoğurt, çikolata ve bisküvi ürünleri üretecek. Üçüncüsü ise 650 milyon yuan (yaklaşık 360 milyon USD) yatırımla Şangay’daki dondurma fabrikası. Çin’deki toplam yatırımımız 2.47 milyar yuan (yaklaşık 360 milyon USD) AMERİKAN DOLARI).

Matsui, şirketinin muazzam pazar potansiyelinden yararlanmak için Çin’deki işini genişletmeye devam etmeyi planladığını söyledi.

SES 2 (Japonca): TAMOTSU MATSUI, Meiji (Çin) Investment Limited’in Lideri:

“Çin gibi devasa bir pazar konusunda iyimseriz ve Çin’in ortak refah hamlesiyle Çin’deki insanların yaşamlarının gelecekte de kesinlikle iyileşmeye devam edeceğine inanıyoruz. Tabii ki Meiji’nin Çin’deki işinin Çin ile biteceğini düşünmüyoruz. Bu üç fabrikanın inşaatı, “İş planı sorunsuz ilerliyor. Gelecekteki kalkınma planımıza bağlı olarak Çin’de fabrikalar kurmaya da devam edeceğimize inanıyoruz.”

1916 yılında kurulan Meiji kümesi, Japonya’nın en büyük gıda şirketlerinden biri olarak öne çıkıyor.

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Şanghay’dan bildiriyor.

(XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu