Haber

Pakistan: Afgan sınır güçlerinin silahlı saldırısında 6 sivil öldü

Pakistan ordusu, Afganistan sınır güçlerinin Chaman-Spin Boldak Sınır Kapısı’na “haksız ve gelişigüzel” ateş açması sonucu 6 sivilin öldüğünü, 17 sivilin de yaralandığını duyurdu.

Pakistan ordusundan yapılan açıklamada, Afgan sınır güçlerinin Çaman’daki sivil halka ağır silahlarla sebepsiz yere ve ayrım gözetmeksizin ateş açtığı belirtildi.

Açıklamada, Afgan sınır güçlerinin düzenlediği baskında 6 sivilin öldüğü, 17 sivilin de yaralandığı belirtildi.

Pakistan sınır birliklerinin bu istenmeyen saldırıya uygun şekilde karşılık verdiğine işaret edilerek, sivilleri hedef almaktan kaçındıkları vurgulandı.

Açıklamada, Pakistan’ın bölgedeki durumun ciddiyetini Afgan makamlarına bildirdiği ve gelecekte böyle bir olayın yaşanmaması için sert önlemler alınmasını talep ettiği kaydedildi.

Kandahar Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü Hacı Cuma Gül Nurzey, basına yaptığı açıklamada, Pakistan askerlerinin sonunda Taliban üyelerinin Shiro Oba köyüne polis karakolu kurmasını engellemeye çalıştığını, bunun üzerine ortada çatışma çıktığını söyledi. taraflardan.

Nurzey, ilk belirlemelere göre 1 Taliban üyesinin hayatını kaybettiğini, 6 kişinin yaralandığını, olayda 3 sivilin de yaralandığını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu