Teknoloji

Son Neandertallerin Yaşadığı Mağara Bulundu

İnsanlık tarihi yazılı tarihe göre çok çok daha eskilere dayanmaktadır. Arkeologlar ve diğer alanlardan bilim adamları her zaman geçmişin sisini kırmak için çalışıyorlar. Bu araştırmalar bazen on binlerce yıl senin gizemlerindenortaya çıkarılmasını sağlar

Bu çalışmalardan sonuncusu, Cebelitarık’takurmak Gorham Mağarası Kompleksi Dünya Mirası Alanı bölgede gerçekleştirildi. Arkeolojik kazılar, Avrupa’nın son Neandertal topluluklarının yaşadığı bir mağarayı ortaya çıkardı.

40 bin yıldır kimsenin ayak basmadığı mağara tespit edildi:

Yeni keşfedilen bir dizi mağara, 1997O zamandan beri devam eden çalışmaların sonunda ortaya çıktı. 13 metreBu derin mağaranın en az son 40.000 yıldır tortularla kaplı olduğu keşfedildi.

Erken araştırmalarda mağara duvarlarında vaşak, çakal ve akbaba kemiklerine ek olarak, artık kimliği belirsiz bir etoburun pençe izleri keşfedildi. Neandertaller Bu mağarada yaşadığının en iyi kanıtı, normalde denizden oldukça uzak olan bu yere taşınan kabuklu deniz hayvanlarının kalıntılarıydı. Neandertallerin bu canlıları yanlarında taşıdıkları ve yiyecek olarak kullandıkları bilinmektedir.

Geçmişte Neandertallerin ilkel hominidler olduğu düşünülüyordu ancak son araştırmalar Neandertallerin de tıpkı bizim gibi ölülerini gömdüklerini, vücutlarını pahalı taşlarla süslediklerini gösteriyor. sanat yapımcısı Hatta penisilin kullanan ve yaralılarına bakan topluluklar kurduğunu bile ortaya çıkardı. Mağarada yapılacak yeni keşiflerin bu gizemli türün kültürünün daha iyi anlaşılmasına yardımcı olacağı düşünülüyor.

Neandertallerin soyu tükenmiş olmasına rağmen, insanlar DNA’larının küçük bir kısmıBu kayıp gizemli türden geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu