Haber

Farklı Özellikleriyle Oyuncak Kitaplığı miniklerin ilgi odağı oldu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Oyuncak Kitaplığı açıldığı günden itibaren çocukların ilgi odağı olmuştur.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin kütüphane mantığıyla çocuklara fırsat eşitliği yaratmak ve her çocuğun oyuncaklara ulaşmasını sağlamak amacıyla Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde hayata geçirdiği Oyuncak Kitaplığı, miniklerin ilgi odağı oldu. Açıldığı 29 Nisan’dan bu yana 137 üyesi kayıtlı olan oyuncak kütüphanesine ödünç alınan 305 oyuncak hediye edildi ve 250 aile kütüphane hakkında detaylı bilgi almak için kütüphaneyi ziyaret etti. Oyuncak Kütüphanesi ayrıca 8 farklı etkinliğe ev sahipliği yaptı ve bu etkinliklerde 140 çocuğu ağırladı. 76 aile ve çocuğa psikolojik danışmanlık verildi.

Hafta içi 08.00-18.00 saatleri arasında faaliyet gösteren Oyuncak Kütüphanesi, daha çok çocuğa ulaşmak için vatandaşlardan oyuncak bağışı bekliyor. Oyuncak bağışında bulunmak isteyen vatandaşların 444 48 01 Davet Merkezi’ni aramaları veya oyuncakları Büyükşehir Belediyesi’nin Fethiye, Ortaca, Marmaris, Menteşe, Milas ve Bodrum’daki sosyal hizmetler birimine bırakmaları gerekiyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Oyuncak Kitaplığı projesi ile her çocuğun oyuncağa ulaşmasını hedefliyor. Oyuncak kütüphanesinde, çocukların belirli bir süre oyuncakları satın alıp oynadıktan sonra geri getirebilecekleri 1. alan, eğitim ve etkinliklerin bir arada yapılacağı 2. alan, psikolojik danışmanlık ve oyun terapisinin yapılacağı 3. alan. , ihtiyaç sahibi çocuklar ve depremzedeler için bağışların kabul edildiği dördüncü alan ise oyuncak kütüphanesinde kütüphane mantığıyla oluşturuldu. Çocukların bilişsel, ruhsal, sosyal ve diğer gelişimlerine katkı sağlamak, her çocuğun her oyuncağa ulaşabilmesini sağlamak, engellilere öz ilgi ve baş etme becerilerini kazandırmak amacıyla düzenlenen Oyuncak Kütüphanesi Projesi başlatıldı. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde gerçekleştirildi. Uygulanan.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

habergumushacikoy.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu