Haber

Beşiktaş’tan ‘hükümet istifa’ sloganları Fenerbahçe’nin peşinde

Fenerbahçe tribünlerinin dünkü maçta hükümeti protesto etmesinin ardından bugün Beşiktaş-Antalya maçı öncesi tribünlerden “Hükümet istifa” sloganları yükseldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından kadrolara tepki göstererek maçların “izleyicisiz veya gerekli tedbirler alınarak” oynanmasını istedi.

Fenerbahçe taraftarları, dün Büyük Lig’de oynanan Konyaspor maçı öncesi “20 yıl oldu, 20 yıl oldu, yalan dolan doydunuz” sloganları attı.

Karşılaşma sırasında Fenerbahçe tribünlerinden “Hükümet istifa” sloganları yükseldi.

Fenerbahçe’nin ardından bugün İstanbul’da Antalyaspor ile karşılaşan Beşiktaş tribünlerinden ‘hükümet istifa’ sesleri yükseldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “sporun kirli siyasette kullanılmasını şiddetle kınadığını” belirterek, şunları yazdı:

Türk futbolunu rezilliğe, rezalete mahkûm etmek isteyenlere göz yummamız bu aşamada mümkün değil.

“Maçların seyircisiz veya gerekli tedbirler alınarak oynanması için acil ve gerekli adımların atılması tüm kulüp başkanlarının kaçınılmaz görevidir. Milliyetçi Hareket Partisi konunun takipçisidir.”

Bahçeli, Fenerbahçe taraftarının protestosunu “sorumsuzluk ve bilinçsizlik” olarak nitelendirdi:

“Türkiye’miz son yüzyılın en büyük deprem felaketiyle boğuşurken, Fenerbahçe-Konyaspor maçında tribünlerden istifa tezahüratları yapmak sorumsuzluk ve bilinçsizliktir.”

Öte yandan Vodafone Park’ta oynanan Beşiktaş-Antalyaspor maçında depremden etkilenen iller ekrana yansıdı.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta ilk depremin olduğu saat 04:17’de taraftarlar depremzedeler için sahaya çok sayıda pelüş oyuncak, atkı ve bere attı. Bu duygusal anlarda maç durduruldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu